Pełnych szczegółów Apple Watch zapewne nie poznamy do dnia premiery. Zanim nadejdzie kwiecień warto podsumować to, co już wiemy. A wiemy na przykład o natywnych aplikacjach od Apple’a.

Oficjalna strona poświęcona Apple Watch zdradza naprawdę sporo. Znajdziemy tam wszystkie wersje nowego zegarka, a także omówienie wielu jego funkcji, w tym możliwości poszczególnych aplikacji.

alt text

Kalendarz - nazwa mówi sama za siebie. W Apple Watch będzie można wygodnie przeglądać plan dnia. Zegarek będzie też przypominał o kolejnych wydarzeniach. Będziemy mogli z poziomu urządzenia akceptować lub odrzucać zaproszenia.

alt text

Mapy - Na zegarkowej wersji map zobaczymy naszą lokalizację, podgląd najlepszej trasy oraz otrzymamy wskazówki krok po kroku, jak dotrzeć do danego miejsca.

alt text

Passbook - Przenosi swoją funkcjonalność z wersji dla iPhone’a. Kupony, bilety, karty pokładowe będą dostępne wprost z zegarka. Niestety Passbook wielkim sukcesem, szczególnie w Polsce, nie jest. Za to sprawdza się przy podróżach samolotem.

alt text

Muzyka - Aplikacja muzyczna pozwoli na kontrolę muzyki z iPhone’a bez wyjmowania go z kieszeni. Co ciekawe Apple zaznacza, że telefon będzie można zostawić w domu na czas biegania i słuchać muzyki bezpośrednio z zegarka. Nie znamy jednak szczegółów odnośnie posiadanej przez Apple Watch pamięci.

alt text

Apple TV i iTunes - Zegarek będzie mógł służyć jako pilot do sterowania Apple TV lub iTunes na komputerze.

alt text

Sterowanie aparatem - Ustawiając iPhone’a na statywie, będziemy mogli z poziomu zegarka sterować aparatem, mając podgląd na żywo (taki pogromca selfie).

alt text

Giełda - Aplikacja giełdowa jest obecna od pierwszego iPhone’a, pojawi się także na Apple Watch. Notowania wybranych spółek będą wyświetlały się na tarczy. Nie zobaczymy szczegółów ale wartość obecną, spadek lub wzrost oraz najwyższą i najniższą wartość z danego dnia notowań.

alt text

Pogoda - Z poziomu zegarka zobaczymy szczegółową pogodę dla dowolnej lokalizacji.

alt text

Zdjęcia - Przeglądanie zdjęć na zegarku nie wydaje się być potrzebne, ale Apple Watch daje nam taką możliwość. W pamięci zegarka możemy przechowywać ulubione fotografie, a za pomocą koronki powiększać je.

alt text

Siri - Na zegarku Apple znajdziemy pełną funkcjonalność Siri. Aby uruchomić asystenta głosowego należy podnieść nadgarstek i powiedzieć „Hey Siri”. Być może do dnia premiery zegarka doczekamy się także polskiej wersji językowej.

alt text

Ustawienia - W ustawieniach znajdziemy opcje pozwalające na zarządzanie nie tylko zegarkiem, ale też telefonem. Przełączymy iPhone’a w trym samolotowy, wyciszymy dźwięk, a także zlokalizujemy go, jeśli nam się zawieruszył.

alt text

Funkcje Zegarka - Apple rozbija funkcje stricte zegarkowe na poszczególne aplikacje. W zegarku znajdzie się, więc zaawansowany stoper, timer, alarm i czas na świecie. Wszystko to prawdopodobnie zobaczymy jako oddzielne aplikacje.

alt text

Health & Fitness - W zegarku znajdą się także narzędzia pozwalające monitorować nasze zdrowie i aktywność fizyczną. Podstawą będzie aplikacja Aktywność w której prześledzimy ile zrobiliśmy kroków, ile czasu poświęciliśmy na ćwiczenia, a ile byliśmy bez ruchu.

alt text

Wiadomości, Telefon i Mail - Z poziomu Apple Watch odbierzemy rozmowy telefoniczne, będziemy mogli sprawdzić pocztę, przeczytać wiadomości. Odpowiedzi można dyktować Siri lub posłużyć się emotikonami i rysunkami. Innym użytkownikom urządzeń z iOS będziemy mogli też wysłać puls swojego serca, czy podzielić się lokalizacją.

To rozwiązania przygotowane stricte od Apple, o których wiemy na dzień dzisiejszy. Dedykowane aplikacje w dniu premiery mogą się jeszcze różnić. Dodatkowo niezależni deweloperzy przygotują swoje własne aplikacje w oparciu o WatchKit. Na wyświetlaczu Apple Watch pojawią się także powiadomienia.

W kolejnych tygodniach należy spodziewać się dalszych doniesień o Apple Watch. Premiera zegarka przewidziana jest na kwiecień 2015. Podstawowa wersja ma kosztować 349 dolarów inne ceny nie zostały jeszcze ujawnione, podobnie jak dostępność tego produktu.